14 czerwca

10:00-12:00
„Łapy na mapy” – gra miejska z psami

Uwaga, uwaga, wszystkie „Łapy na mapy”! Spędź aktywnie sobotnie przedpołudnie i znajdź skarb! Zapraszamy właścicieli i właścicielki ze swoimi psami i psicami oraz te osoby, które nie mają psów, a lubią się z nimi bawić do wzięcia udziału w grze miejskiej. Na uczestniczki i uczestników będą czekać różne zadania – zarówno dla psów, jak i dla ludzi, a finałem gry będzie odnalezienie skarbu pośród leśnego gąszczu!

Miejsce: spotykamy się przy kładce dla pieszych w parku Zwierzynieckim. Liczba miejsc: 20 Psy: psy nie mogą być agresywne, nie mogą mieć kolczatek, nie muszą być szkolone, ale dobrze, żeby potrafiły przebywać w towarzystwie innych psów. UWAGA: psy muszą być na lince (ok. 10 m) lub bardzo długiej smyczy

zapisy na: dziewczynska.poczta@gmail.com lub pod nr tel. 796 85 94 62 – zaznacz czy weźmiesz udział sam/sama czy z psem, podaj swój mail i telefon

10:00-13:00
„Kobiety DZIEW/CZYNÓW, czyl stwórzy razem książkę” – warsztaty literacko-plastyczne
miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Legoionowa 2

Warsztaty literacko-plastyczne, dla osób w wieku 18+, 38+, 58+, 78+ lat, które są zainteresowane rozwijaniem kreatywności, umiejętności pisarskich i plastycznych. W warsztacie połączymy odkrywanie twórczości Zofii Nałkowskiej z trzyletnią historią oprawy graficznej projektu DZIEW/CZYNY. Podczas warsztatów stworzymy wspólnie biografie kilkunastu kultowych postaci oraz zaprojektujemy przestrzenie ich codziennego funkcjonowania. Efektem tej pracy będzie książeczka z historiami dziew/czyńskich bohaterek.

Prowadzenie: Anna Drabikowska i Krzysztof Wojciech Wróbel.

zapisy na: dziewczynska.poczta@gmail.com lub pod nr tel. 796 85 94 62, podaj swój mail i numer telefonu oraz wiek (potrzebny by zapisać do odpowiedniej grupy) Liczba miejsc: 14

17:00-19:00
„Feministka ma zdanie” – panel dyskusyjny z udziałem gościń:
Agnieszki Weseli
dr Ewy Kępy (Uniwersytet w Białymstoku)
dr Magdaleny Grabowskiej (Uniwersytet Warszawski)

Współczesna kobieta w kulturze, nauce, społeczeństwie – to tylko nieliczne zagadnienia, które zostaną poruszone na niezwykłym spotkaniu z przedstawicielkami polskiego ruchu feministycznego! Motywem przewodnim ma być historia emancypacji kobiet i jej oddźwięk na różne sfery życia współczesnego.
Spotkanie będzie miało charakter interaktywny – każdy będzie mógł podyskutować o polskim feminizmie i roli kobiet, które zmieniały się na przestrzeni dziejów.

prowadzenie: Małgorzata Skowrońska (Uniwersytet w Białymstoku)
miejsce: Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8/1

21:00
Szparkiet – impreza taneczna
do 22:00 wjazd free, później 10 PLN
miejsce: KLUB METRO, ul. Białówny 9/1

Na szparkietowe tańce zapraszamy wszystkie kobiety: małe i duże, w sukience i w spodniach, artystki, gospodynie domowe, kobiety kochające mężczyzn i kobiety kochające kobiety, ateistki, matki, kobiety transpłciowe, kobiety wierzące, singielki, Polki, Chinki, Niemki … , żony, feministki, babcie, kobiety chodzące na szpilkach i kobiety jeżdżące na wózkach, weganki, kobiety z włosami rudymi, niebieskimi i bez… oraz kulturalnych i uśmiechniętych, afirmujących różnorodność kobiet mężczyzn :)

Zagrają:

MISS BLUE VELVET
emo-lectro//house//Wwa-Bstok-NYC
http://www.togetherforeverdjs.com/
http://www.undergroup/ pl/

KAJ
tech house//techno//Wwa
https://www.facebook.com/t2p.Kaj

MARTYNA KULIGOWSKA
dark//techno//electro//indie//Wwa

Reklamy