15 czerwca

12:00-15:00
Piknik na bojarskiej Łące
wspólnie z BOJARY ZOSTAJĄ kulturalne

Piknik będzie okazją do przypomnienia sobie starych gier podwórkowych: będzie można pograć kapsle, poczuć ducha rywalizacji w sztafecie w workach, spróbować swoich sił w dotknięciu Baba Jagi, pograć w mafię czy gry słowne. Wszystko pod niedzielnym leniwym niebem. Na piknik zapraszamy z koszami i kocami piknikowymi, zabierzcie ze sobą rodziny, dzieci, znajomych, przyjaciół i przyjaciółki, sąsiadów i sąsiadki, dziadka i babcię oraz psy, koty czy rowery! Leniuchujmy na łące!
miejsce: kulturalna Łąka bojarska, ul. Poprzeczna 9

14:00-16:00
Międzypokoleniowe warsztaty emaptii do zwierząt

Zastanawiasz się czasem, jakie są realia życia zwierząt w różnych warunkach? Jaka jest różnica między domem czy schroniskiem, zoo czy hodowlą? Nie jest Ci obcy los zwierząt? Jeśli tak, to przyjdź na warsztaty empatii do zwierząt! Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak poprawić komfort życia choć części z nich, porozmawiamy o warunkach życia zwierząt i empatycznym porozumiewaniu się z nimi. Warsztaty są zaplanowane na trzy 7-osobowe grupy – dzieci 6-10, młodzież 14-18 i dorosłych +30. 

zapisy na: dziewczynska.poczta@gmail.com lub pod nr tel. 796 85 94 62, proszę podać maila, nr telefonu oraz wiek (potrzebne, by zapisać do konkretnej grupy wiekowej). UWAGA: jeśli ktoś chce dołączyć, a nie mieści się w tym przedziale wiekowym, to zgłaszając proszę zaznaczyć, do której grupy :)

prowadzenie: Ania i Tunia Błachno
miejsce: Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8/1

17:00-19:00 
JEM session – kolacja performatywna

Zapraszamy Was na zupełnie niewykwintną kolację, o której szczegółowo nic nie powiemy, bo wszystko co się na niej wydarzy jest w głównej mierze zasługą przypadku. Projekt dotyczy: zagadnienia etyki jedzenia; nierozerwalnej więzi, która łączy nas – ludzi – z innymi zwierzętami.
Przyjemność//ignorancja//przypadkowość.
Wstęp:przynieś ze sobą jedną potrawę. Obowiązują zapisy: W mailu prosimy o informację o swoim stosunku do jedzenia, abyśmy mogły i mogli skonstruować wybuchową mieszankę. Warunek konieczny: chęć dyskusji. Liczba miejsc: 15.

zapisy na: dziewczynska.poczta@gmail.com lub pod nr tel. 796 85 94 62, podaj maila i numer telefonu

19:30-21:00
Kończy/my DZIEW/CZYNY
integracyjne spotkanie podsumowujące
miejsce: Kawiarnio-Księgarnia Spółdzielnia, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8/1

Reklamy