Broszura DZIEW/CZYŃSKA

„Broszura dziew/czyńska”

Nr 1

zanowne czytelniczki i szanowni czytelnicy!

W trzeci DZIEW/CZYŃSKI Dzień Kobiet, oddajemy Wam do rąk pierwszy numer „Broszury dziew/czyńskiej”, której kolejne numery będą towarzyszyły następnym odsłonom projektu.

Ta poświęcona jest tematom bliskim Zofii Nałkowskiej, która jest w tym roku naszą matronką. Znajdziecie tu m.in. rzecz o zwierzętach, asertywności, znanych kobietach, a także liczne porady na każdą okazję.

Jest to też okazja, aby naszym czytelniczkom, uczestniczkom DZIEW/CZYŃSKICH wydarzeń, organizatorkom, przyjaciółkom, wszystkim trzymającym za nas kciuki złożyć życzenia na Święto Kobiet:

Po pierwsze Wam: równości nie tylko na papierze. Abyście zarabiały tyle samo, co Wasi koledzy, aby wieszanie firanek i gotowanie nie było wyłącznie Waszym obowiązkiem, abyście same mogły decydować o swoim ciele, abyście czuły się bezpiecznie w Waszych domach i w drodze do nich,  abyście bez strachu mogły wyglądać jak chcecie, zachowywać się jak chcecie i kochać kogo chcecie.

Po drugie Białemustokowi i jego politykom: aby był miastem przyjaznym kobietom (i kobiecym inicjatywom), ale także osobom innych narodowości, osobom o różnym stopniu sprawności ruchowej i intelektualnej, w różnym wieku, o różnych wyznaniach albo jego braku, gejom, lesbijkom, osobom biseksualnym i transpłciowym.

Po trzecie dżęder: aby każdy białostoczanin i każda białostoczanka wiedziała, że dżęder to po prostu teoria gender – badająca zmiany społeczne z perspektywy historycznie i kulturowo zmiennych relacji między kobietami i mężczyznami. Niezbyt przerażające, prawda?

Po czwarte, tematycznie: czytajmy polskie pisarki! W tym roku koniecznie Zofię Nałkowską <3

Dziew/czyńskie ahoj!

Koordynatorka i cały zespół DZIEW/CZYNÓW

do pobrania —–> Broszura dziew/czyńska nr 1

Reklamy